Czy władza może zjednoczyć naród? Nowy album Mariusza Foreckiego

Nowy album Mariusza Foreckiego to opowieść o codziennym życiu w Moskwie. Przez czarno-białe, klasyczne zdjęcia autor opowiada o wpływie władzy na otaczający nas świat. Czy ich intensywna praca jest w stanie zmienić naszą tożsamość? I czy na pewno ten album opowiada tylko o Rosji? Zapraszam do oglądania.

Zobacz też film, w którym omawiamy najlepsze zdjęcia 2016:

Borys Nieśpielak

Fotograf i filmowiec, autor kanału “Zdjęcie w Minutę” oraz twórca i reżyser filmu dokumentalnego “Wszystko z nami w porządku”. Od 2011 roku współpracuje z agencją fotograficzną FORUM.

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej prowadził zajęcia: Teoria fotografii oraz Fotoreportaż klasyczny i multimedialny.

Jest laureatem konkursów "Polska ulicznie 2015", "Eaststreet 2"(slideshow projection), "International Street Photography Awards 2014 (shortlist)", "Polska ulicznie 2014", "Leica Street Photo 2013".

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Historia zdjęcia:

Potęga jednej osoby i jednego zdjęcia Odeda Balilty "Przekąska pod chmurami" - historia jednego z najbardziej popularnych zdjęć świata Radosław Sikorski i „Prochy Świętych". Historia niezwykłej fotografii nagrodzonej w konkursie World Press Photo Zobacz, jak wyglądała misja Apollo 11 na zdjęciach dzień po dniu Głodująca i umierająca trójca z Zairu. Historia mocnego zdjęcia Krzysztofa Millera Szczegóły mylą, szczegóły radują – postscriptum, niestety Fotograf NASA był pierwszym człowiekiem, który dotknął księżycowego pyłu Symbol końca wojny, czyli flaga na Reichstagu i niechciany zegarek Niemieccy żołnierze, polski szlaban graniczny i mnóstwo kłamstw. Prawdziwa historia symbolicznego zdjęcia Kąt ujemny pośladków, czyli jak powstało zdjęcie Wacława Wantucha? Zdjęcie z likwidacji getta warszawskiego, które stało się fotoikoną stolicy Historia przejmującego zdjęcia dziewczynki, która poddała się na widok aparatu