Czy władza może zjednoczyć naród? Nowy album Mariusza Foreckiego

Nowy album Mariusza Foreckiego to opowieść o codziennym życiu w Moskwie. Przez czarno-białe, klasyczne zdjęcia autor opowiada o wpływie władzy na otaczający nas świat. Czy ich intensywna praca jest w stanie zmienić naszą tożsamość? I czy na pewno ten album opowiada tylko o Rosji? Zapraszam do oglądania.

Zobacz też film, w którym omawiamy najlepsze zdjęcia 2016:

Borys Nieśpielak

Fotograf i filmowiec, autor kanału “Zdjęcie w Minutę” oraz twórca i reżyser filmu dokumentalnego “Wszystko z nami w porządku”. Od 2011 roku współpracuje z agencją fotograficzną FORUM.

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej prowadził zajęcia: Teoria fotografii oraz Fotoreportaż klasyczny i multimedialny.

Jest laureatem konkursów "Polska ulicznie 2015", "Eaststreet 2"(slideshow projection), "International Street Photography Awards 2014 (shortlist)", "Polska ulicznie 2014", "Leica Street Photo 2013".

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Historia zdjęcia:

Frymografia: Ja, egzorcysta Szczegóły mylą, szczegóły radują – postscriptum, niestety Biegnący w deszczu. Historia pewnego zdjęcia Portret uliczny - Krzysiek "Napalm Girl", czyli symbol wojny w Wietnamie Radosław Sikorski i „Prochy Świętych". Historia niezwykłej fotografii nagrodzonej w konkursie World Press Photo John Lennon i Yoko Ono - ostatni pocałunek uchwycony przez Annie Leibovitz Radioaktywna historia „Radium Girls" Frymografia: mgliście i przejrzyście To zdjęcie zna chyba każdy. Oto niezwykła historia fotografii pociągu z dworca Montparnasse Fotograf NASA był pierwszym człowiekiem, który dotknął księżycowego pyłu Parowóz na placu de Rennes: to zdjęcie zrobiono 125 lat temu

Popularne w tym tygodniu:

Nalot rakietowy nie przeszkodził. Wyczyn "smakosza" przejdzie do historii