Czy władza może zjednoczyć naród? Nowy album Mariusza Foreckiego

Nowy album Mariusza Foreckiego to opowieść o codziennym życiu w Moskwie. Przez czarno-białe, klasyczne zdjęcia autor opowiada o wpływie władzy na otaczający nas świat. Czy ich intensywna praca jest w stanie zmienić naszą tożsamość? I czy na pewno ten album opowiada tylko o Rosji? Zapraszam do oglądania.

Zobacz też film, w którym omawiamy najlepsze zdjęcia 2016:

Borys Nieśpielak

Fotograf i filmowiec, autor kanału “Zdjęcie w Minutę” oraz twórca i reżyser filmu dokumentalnego “Wszystko z nami w porządku”. Od 2011 roku współpracuje z agencją fotograficzną FORUM.

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej prowadził zajęcia: Teoria fotografii oraz Fotoreportaż klasyczny i multimedialny.

Jest laureatem konkursów "Polska ulicznie 2015", "Eaststreet 2"(slideshow projection), "International Street Photography Awards 2014 (shortlist)", "Polska ulicznie 2014", "Leica Street Photo 2013".

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Historia zdjęcia:

Frymografia: Ja, egzorcysta Historia jednego zdjęcia: "Młodzi farmerzy w drodze na potańcówkę" to symbol niewiedzy o naszej przyszłości Biegnący w deszczu. Historia pewnego zdjęcia "Przekąska pod chmurami" - historia jednego z najbardziej popularnych zdjęć świata Jak powstało zdjęcie "Czas Apokalipsy" - najpopularniejszy symbol stanu wojennego? Kim jest najmniej znana wśród najbardziej znanych polskich fotografek? Potęga jednej osoby i jednego zdjęcia Odeda Balilty Zdjęcie chirurga, czyli prawdziwa historia potwora z Loch Ness Nagroda za wyróżnione na Zachodzie zdjęcie z Sierpnia '80 nigdy nie trafiła do jego autora Historia przejmującego zdjęcia dziewczynki, która poddała się na widok aparatu Fotofestiwal pokazuje zdjęcia. Igor Oleś o "Bezmiarze" [cz. III] Ostatni pokłon dla 11-letniego chińskiego bohatera