Czy władza może zjednoczyć naród? Nowy album Mariusza Foreckiego

Nowy album Mariusza Foreckiego to opowieść o codziennym życiu w Moskwie. Przez czarno-białe, klasyczne zdjęcia autor opowiada o wpływie władzy na otaczający nas świat. Czy ich intensywna praca jest w stanie zmienić naszą tożsamość? I czy na pewno ten album opowiada tylko o Rosji? Zapraszam do oglądania.

Zobacz też film, w którym omawiamy najlepsze zdjęcia 2016:

Borys Nieśpielak

Fotograf i filmowiec, autor kanału “Zdjęcie w Minutę” oraz twórca i reżyser filmu dokumentalnego “Wszystko z nami w porządku”. Od 2011 roku współpracuje z agencją fotograficzną FORUM.

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej prowadził zajęcia: Teoria fotografii oraz Fotoreportaż klasyczny i multimedialny.

Jest laureatem konkursów "Polska ulicznie 2015", "Eaststreet 2"(slideshow projection), "International Street Photography Awards 2014 (shortlist)", "Polska ulicznie 2014", "Leica Street Photo 2013".

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Historia zdjęcia:

Jack Nicholson ze znaczkiem "Solidarności" Fotofestiwal pokazuje zdjęcia. Igor Oleś o "Bezmiarze" [cz. III] Ratownicy medyczni – Żyd i muzułmanin podczas wspólnej modlitwy. Tak wykorzystali przerwę w pracy Historia zdjęcia Nsali, czyli piekło w prywatnej kolonii króla Belgów Radioaktywna historia „Radium Girls" Radosław Sikorski i „Prochy Świętych". Historia niezwykłej fotografii nagrodzonej w konkursie World Press Photo Etyka fotografa - najpierw pomoc, potem zdjęcia Histeryczny pocałunek, czyli prawdziwa wersja historii znanego zdjęcia Atak na USS Enterprise w 1942 roku, czyli historia zdjęcia, które nie jest zdjęciem Czarnoskóry miłośnik nazistów, czyli historia zdjęcia małego Hansa To zdjęcie zna chyba każdy. Oto niezwykła historia fotografii pociągu z dworca Montparnasse Historia jednego zdjęcia: "Młodzi farmerzy w drodze na potańcówkę" to symbol niewiedzy o naszej przyszłości