Czy władza może zjednoczyć naród? Nowy album Mariusza Foreckiego

Nowy album Mariusza Foreckiego to opowieść o codziennym życiu w Moskwie. Przez czarno-białe, klasyczne zdjęcia autor opowiada o wpływie władzy na otaczający nas świat. Czy ich intensywna praca jest w stanie zmienić naszą tożsamość? I czy na pewno ten album opowiada tylko o Rosji? Zapraszam do oglądania.

Zobacz też film, w którym omawiamy najlepsze zdjęcia 2016:

Borys Nieśpielak

Fotograf i filmowiec, autor kanału “Zdjęcie w Minutę” oraz twórca i reżyser filmu dokumentalnego “Wszystko z nami w porządku”. Od 2011 roku współpracuje z agencją fotograficzną FORUM.

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej prowadził zajęcia: Teoria fotografii oraz Fotoreportaż klasyczny i multimedialny.

Jest laureatem konkursów "Polska ulicznie 2015", "Eaststreet 2"(slideshow projection), "International Street Photography Awards 2014 (shortlist)", "Polska ulicznie 2014", "Leica Street Photo 2013".

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Historia zdjęcia:

Ratownicy medyczni – Żyd i muzułmanin podczas wspólnej modlitwy. Tak wykorzystali przerwę w pracy Portret uliczny - Krzysiek Zbigniew Religa na fotografii, która chwyta za serce Zdjęcie chirurga, czyli prawdziwa historia potwora z Loch Ness Biegnący w deszczu. Historia pewnego zdjęcia One last ride - historia pamiętnej fotografii Powstanie Warszawskie: Jak wyglądało życie w okupowanej Warszawie? Co z tą fotografią dokumentalną? Dokument fotograficzny na świecie [cz. 1] Jack Nicholson ze znaczkiem "Solidarności" Ostatni pokłon dla 11-letniego chińskiego bohatera Fotograf NASA był pierwszym człowiekiem, który dotknął księżycowego pyłu Zamarznięty Nowy Jork wygląda jak impresjonistycznym obrazie