Henri Cartier-Bresson: 4 zasady Mistrza Fotografii

Henri Cartier-Bresson, jeden z najwybitniejszych fotografów w historii świata, powiedział kiedyś, że każdy fotograf powinien się kierować czterema zasadami. Porozmawiajmy o tym.

Jeżeli ty masz jakieś swoje zasady dotyczące fotografii, koniecznie napisz je w komentarzu.

Borys Nieśpielak

Fotograf i filmowiec, autor kanału “Zdjęcie w Minutę” oraz twórca i reżyser filmu dokumentalnego “Wszystko z nami w porządku”. Od 2011 roku współpracuje z agencją fotograficzną FORUM.

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej prowadził zajęcia: Teoria fotografii oraz Fotoreportaż klasyczny i multimedialny.

Jest laureatem konkursów "Polska ulicznie 2015", "Eaststreet 2"(slideshow projection), "International Street Photography Awards 2014 (shortlist)", "Polska ulicznie 2014", "Leica Street Photo 2013".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Portrety dużych kotów pokazują ich naturę. Perou wiedział, jak ją uchwycić Lista 30 fotografów, na których warto zwrócić uwagę w nadchodzącym roku Fujifilm przekazało instaxy europejskim szpitalom, by przywrócić uśmiech Polacy, którzy przez 6 lat przemierzyli ponad 50 krajów wydając średnio 8 dolarów dziennie David Bowie - kim był i jak wyglądał, zanim stał się znany na cały świat? „Małe dzieci i ich wielkie psy” to projekt, który rozgrzeje Wasze serca World Press Photo 2019 – znamy nominowanych fotografów Destrukcyjna natura kreacji w pracach Chrisa Slabbera Jak pies z sową. Urocze zdjęcia Tanji Brandt Dla Lloyda Meudella fale są jak szczyty morskich gór Ptaki, jakich nie znacie. Ich piękno ukazał Tim Flach ”Fotografie, które nie zmieniły świata” to najważniejsza książka fotograficzna tego roku

Popularne w tym tygodniu:

W jego ogrodzie zamieszkały myszy. Dał im dom i robi piękne zdjęcia Historia kontrowersyjnej fotografii Thomasa Hoepkera, która stała się symbolem 9/11 530 tys. złotych dla 77-letniego fotografa. To dopiero coś! Marusia, czyli uśmiechnięty pies-ratownik. Zobacz ją w akcji Przejmujący obraz. Grupa gepardów przeprawia się przez rwącą rzekę Najlepsze zdjęcia astronomiczne minionego roku. Pierwsze miejsce jest zaskoczeniem Pasjonat ujął niesamowite zdarzenie kosmiczne. Wszystko widać jak na dłoni Nie chce się wierzyć, że ktoś opuścił te domy. W Skandynawii jest ich pełno Zdjęcia całujących się lisków to najlepsze, co dziś zobaczysz Turkusowa zorza polarna to ekstremalnie rzadki widok. Ukazał ją astronauta z ISS Jak zmieniło się World Trade Center przez ostatnie 20 lat? Widać to na tym filmie Zamki, które musisz odwiedzić. Ich zdjęcia nie pozwalają zwlekać