Henri Cartier-Bresson: 4 zasady Mistrza Fotografii

Henri Cartier-Bresson, jeden z najwybitniejszych fotografów w historii świata, powiedział kiedyś, że każdy fotograf powinien się kierować czterema zasadami. Porozmawiajmy o tym.

Jeżeli ty masz jakieś swoje zasady dotyczące fotografii, koniecznie napisz je w komentarzu.

Borys Nieśpielak

Fotograf i filmowiec, autor kanału “Zdjęcie w Minutę” oraz twórca i reżyser filmu dokumentalnego “Wszystko z nami w porządku”. Od 2011 roku współpracuje z agencją fotograficzną FORUM.

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej prowadził zajęcia: Teoria fotografii oraz Fotoreportaż klasyczny i multimedialny.

Jest laureatem konkursów "Polska ulicznie 2015", "Eaststreet 2"(slideshow projection), "International Street Photography Awards 2014 (shortlist)", "Polska ulicznie 2014", "Leica Street Photo 2013".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Miłośnicy Gwiezdnych Wojen odnajdą raj w Belgradzie Nocne życie miast w blasku neonów na zdjęciach Elsy Bledy Wiecznie młody Tadeusz Rolke [inspiracja] Cmentarzysko samochodów zwycięskim zdjęciem w Nat Geo Photo Contest 2018 101 najpiękniejszych krajobrazów z całego świata w jednym albumie Przejawy kultury japońskiej w obiektywach siedmiu fotografów Layne Murdoch, czyli jak wygląda życie fotografa NBA W XIX wieku fotografia ślubna była zdecydowanie mniej dynamiczna Piękne kocie emocje na zdjęciach Andrew Marttila Kazachstański brutalizm w fotografii Ryana Koopmansa Bezwarunkowa, ojcowska miłość na zdjęciach Gabriele Dabasinskaite Zobacz jak Peter Lindbergh pracuje nad kalendarzem Pirelli 2017

Popularne w tym tygodniu:

Zdjęcie dnia. Selfie na samolocie z opuszczonej wyspy To nie Saturn! Księżyc i chmury dobrze go udały Fotograf kierował myśliwcami z rampy lecącego samolotu. Chciał zrobić doskonałe zdjęcie Zdjęcie dnia. Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej Majestatyczne krajobrazy zrobione z nagich ciał. Wyglądają przepięknie Zdjęcie dnia. Powrót do szkół we Włoszech, czyli maseczki i sznurek w kolejce Wiemy, jak wygląda struktura Słońca. To najbardziej szczegółowe obrazy dotychczas