Stara historia o naszej przyszłości - fotografie Zofii Rydet

Zapis Socjologiczny to najbardziej epicki projekt w historii polskiej fotografii.

Zofia Rydet przez wiele lat fotografowała mieszkańców wsi i małych miasteczek południowo-wschodniej Polski. Z tych wszystkich zdjęć powstał obraz społeczeństwa który już w tamtych czasach nieuchronnie odchodził w zapomnienie.

Zobacz mój film, w którym opowiadam o tym projekcie.
Wszystkie zdjęcia możesz zobaczyć na stronie www.zofiarydet.com, warto tam zajrzeć, aby na własne oczy przekonać się o ogromnej skali przedsięwzięcia.

Koniecznie odwiedź moje strony:
Facebook: https://goo.gl/1xHGGA
Instagram: www.instagram.com/borys8/
Flickr: www.flickr.com/photos/borysniespielak/
WWW: borysniespielak.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Kulisy nagrodzonej sesji z festiwalu Pol’and’Rock! Niewidomy fotograf tworzy piękne krajobrazy z kobiecych ciał Bezdomna artystka zmieniła budkę fotograficzną w swoje studio Jak pokazać na zdjęciach wodospad Niagara bez wody? [galeria + wideo] Samochód za ponad 7,5 mln złotych w kawałkach. Tyle kosztowało to zdjęcie Od roku do 100 lat. Życie człowieka w stu portretach Japońskie metro jest pełne niezwykłych historii. Pokazał to Pak Han Wet Plate Competition 2019 za nami. Oto najlepsze zdjęcia w technice mokrego kolodionu Polski fotograf podbił Chiny. Zobacz China International Press Photo Contest [galeria] Kolorowy, chłodny i inspirujący klip narciarski Alban Henderyckx i jego zapierające dech krajobrazy z Islandii Mikołaj Gospodarek "w małych ramach zamyka wielki świat"

Popularne w tym tygodniu:

Fotograf ostrzega przed czarnym piątkiem: Pomyśl zanim kupisz Zay Yar Lin: od kapitana statku do nagradzanego fotografa Mistrzostwo w malowaniu światłem. To zdjęcie powstało w aparacie Majestatyczne portrety rzadkich okazów ptaków Świetne fotomanipulacje stworzone z miłości do przyrody Ekstremalny fotograf z Polski. Piotr Deska opowiedział o wyjątkowej pasji Piękne portrety dojrzałych kobiet, które dzielą się życiowymi przemyśleniami Polska: Zdjęcia roku 2019 według agencji FORUM Łukasz Gawroński opowiada, jak realizował zdjęcia do spektaklu "Mock. Czarna Burleska" Fotografia uliczna z psami w roli głównej. Chris Porsz opowiada o "Barking" Najważniejsze zdjęcia ostatnich 10 lat, wybrane przez agencję Reutera Świąteczny mural Banksy'ego porusza temat bezdomności