To co nas zmienia - „Rytuały Przejścia" Przemysława Pokryckiego

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, które bezpowrotnie nas zmieniają. Czasami są one niepowtarzalne, a czasami dla wielu z nas wspólne. Przemysław Pokrycki w swoich "Rytuałach Przejściach" pokazał te, które powinny być nam wyjątkowo bliskie. Czy zmiana zachodzi w nas tak samo jak w naszych przodkach? Mam nadzieję, że po obejrzeniu filmu będziesz w stanie odpowiedzieć na to pytanie.

Przemysław Pokrycki urodził się w Honiatyni, jest absolwentem łódzkiej "filmówki" na wydziałach operatorskim i realizacji telewizyjnej oraz fotografii. Od 1998 roku jest aktywnym fotografem. W 2005 roku przeszedł na realizację zleceń dotyczących fotografii okazjonalnej. Jest prezesem Fundacji DOC. Jego prace można było podziwiać na wystawach zbiorowych oraz indywidualnych m.in. w Krakowie, Poznaniu oraz galeriach na Słowacji, w Niemczech Chinach oraz USA. Wywiad z fotografem możecie zobaczyć tutaj.

Chris Niedenthal: http://chrisniedenthal.com/pl
Filip Ćwik: http://www.napoimages.com/en/cwik,photographer/,

Wszystkich zapraszam do dodawania swoich zdjęć do naszej grupy na FLICKR.

Borys Nieśpielak

Fotograf i filmowiec, autor kanału “Zdjęcie w Minutę” oraz twórca i reżyser filmu dokumentalnego “Wszystko z nami w porządku”. Od 2011 roku współpracuje z agencją fotograficzną FORUM.

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej prowadził zajęcia: Teoria fotografii oraz Fotoreportaż klasyczny i multimedialny.

Jest laureatem konkursów "Polska ulicznie 2015", "Eaststreet 2"(slideshow projection), "International Street Photography Awards 2014 (shortlist)", "Polska ulicznie 2014", "Leica Street Photo 2013".

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

"PRZEJŚCIE" - rejestracja wydarzenia performatywnego z fotografią w roli głównej Od pupili do dzikich zwierząt. Iza Łysoń fotografuje piękną lisicę, a jej zdjęcia podbijają internet Humans of New York jako seria filmów na Facebooku już niedługo Najlepsze zdjęcia przyrody w historii World Press Photo [galeria] Fotografowie sportretowali... dostojne kurczaki! Uważa, że ich piękno jest niedoceniane Fuji Finepix HS10 - najlepsze testy wideo Zachwycający film poklatkowy 4K powstawał 6 lat i pokazuje potęgę komórek burzowych Dzikie zwierzęta wcale nie są takie straszne. Oto najzabawniejsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Award Znalazł przeurocze myszki. Nie zabił ich, ale zbudował im dom Rosyjscy fotografowie podświetlili zamarznięte jezioro, aby sfotografować samochód Fantastyczny film poklatkowy 8K, pokazujący cztery pory roku w Norwegii, podbije wasze serca Kolorowe lata sześćdziesiąte w Nowym Jorku na filmie Kodachrome

Popularne w tym tygodniu:

"Strefy wolne od LGBT", czyli nasza rzeczywistość w obiektywie młodego Polaka World Photographic Cup 2020: Polska drużyna wśród 10 najlepszych Uciekła z miasta, mieszka w samochodzie i robi zdjęcia. Tak trzeba żyć! Paryskie muzea udostępniły ponad 100 000 historycznych zdjęć za darmo Projekt #NoBeautyInPlastic: Katastrofę ekologiczną fundujemy sobie sami Dawid Hemke to polski Joker. Zobacz, jak genialnie odtworzył tę postać Historyczne zdjęcia z ZSRR odnalezione w opuszczonym domu Co się dzieje z choinkami po świętach? Fotograf pokazał to na zdjęciach Psy to dostojne zwierzęta. Alexander Khokhlov udowodnił to na zdjęciach Wszystko, czego potrzebujesz do zdjęć makro to smartfon Art deco po amerykańsku, czyli piękna architektura San Francisco Tragiczny los przyrody na zdjęciach Ocean Art Photo Contest