Taka książka to idealne miejsce dla fotoreportażu! SURA Moskwy i Grzenia

SURA Rafała Grzenia i Macieja Moskwy to niezwykła książka, gdzie fotograf i reporter w równorzędny sposób opowiadają o wojnie w Syrii.

Książkę "SURA. Fotografie i miniatury reportażowe z rewolucji i wojny w Syrii", możesz kupić na stronie www.przeswit.com.

Maciej Moskwa opowiada, jak w Syrii powstało Zdjęcie Roku BZ WBK Press Foto 2014

Maciej Moskwa wjechał do Syrii na własną rękę i przy skromnym budżecie zrealizował fotoreportaż, który zajął 2. miejsce w kategorii Wydarzenia, a…

Opis wydawcy:

Zdjęcia Macieja Moskwy i reportażowe miniatury Rafała Grzenia są owocem kilkukrotnych wypraw autorów do rewolucyjnej Syrii na początku 2013 roku (na tereny zajęte przez rebeliantów) oraz dwóch wizyt na turecko-syryjskim pograniczu w marcu i październiku 2014 roku. Fotografie i teksty tworzą przejmujący zapis antyrządowej rewolucji, poskładany z fragmentów bardzo osobistych doświadczeń. Na zapis ten składają się marzenia i entuzjazm pierwszych dni rewolucji, późniejsze zwycięstwa, klęski i rozczarowania, oswajanie rozpadającego się świata, strach i wydanie na okrucieństwo, ucieczki i masowe wędrówki ludzi, którzy utracili miejsce do życia.

Borys Nieśpielak

Fotograf i filmowiec, autor kanału “Zdjęcie w Minutę” oraz twórca i reżyser filmu dokumentalnego “Wszystko z nami w porządku”. Od 2011 roku współpracuje z agencją fotograficzną FORUM.

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej prowadził zajęcia: Teoria fotografii oraz Fotoreportaż klasyczny i multimedialny.

Jest laureatem konkursów "Polska ulicznie 2015", "Eaststreet 2"(slideshow projection), "International Street Photography Awards 2014 (shortlist)", "Polska ulicznie 2014", "Leica Street Photo 2013".

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Historia fotografii:

Co z tą fotografią dokumentalną? Dokument fotograficzny na świecie. Fotografia i propaganda [cz. 3] Historyczne zdjęcia duchów. Czy dzisiaj ktoś w nie wierzy? Co z tą fotografią dokumentalną? Dokument fotograficzny na świecie. Początki reportażu i fotografii prasowej [cz. 4] Jumpology - filozofia fotografii skoku według Philippa Halsmana Kolorowy świat Imprerium Rosyjskiego sprzed stu lat Moim okiem: szczegóły mylą, szczegóły radują Fotografia na początku XX wieku - wizyta w galerii Foto-Gen we Wrocławiu Fotografowanie w czasach, gdy za posiadanie aparatu groziła śmierć Warszawska Praga lat 70. na zdjęciach Jerzego Woropińskiego Fotofestiwal pokazuje zdjęcia. Część II. Zaklęty Krąg Diego Suarez Co z tą fotografią dokumentalną? Dokument fotograficzny na świecie. Ulotne chwile [cz.5] Tak rodziła się fotografia społeczna. XIX-wieczne slumsy Nowego Jorku