Jakie zdjęcia wpływają na nasze życie #TIME100Photos

Magazyn Time wybrał 100 najbardziej wpływowych zdjęć w historii. Zobaczcie prezentacje tego multimedialnego projektu oraz moje błyskawiczne przemyślenia. Zapraszam do obejrzenia.

© Dorothea Lange

Magazyn Time przygotował interaktywną galerię zawierającą 100 najbardziej wpływowych fotografii, jakie kiedykolwiek powstały. Zaczynając od pierwszych zdjęć wykonanych przez ojców fotografii, Josepha Niépce i Louisa Daguerre'a w pierwszej połowie XIX wieku, a kończąc na współczesności.

Zobacz projekt o którym opowiadam: The Most Influential Images of All Time

Borys Nieśpielak

Fotograf i filmowiec, autor kanału “Zdjęcie w Minutę” oraz twórca i reżyser filmu dokumentalnego “Wszystko z nami w porządku”. Od 2011 roku współpracuje z agencją fotograficzną FORUM.

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej prowadził zajęcia: Teoria fotografii oraz Fotoreportaż klasyczny i multimedialny.

Jest laureatem konkursów "Polska ulicznie 2015", "Eaststreet 2"(slideshow projection), "International Street Photography Awards 2014 (shortlist)", "Polska ulicznie 2014", "Leica Street Photo 2013".

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Historia fotografii:

Taka książka to idealne miejsce dla fotoreportażu! SURA Moskwy i Grzenia Moim okiem: szczegóły mylą, szczegóły radują Flags of Our Fathers - niesamowite zdjęcie Iwo Jima z góry Suribachi Warszawska Praga lat 70. na zdjęciach Jerzego Woropińskiego Trzy wersje tych samych zdjęć zniszczonej Warszawy Tak rodziła się fotografia społeczna. XIX-wieczne slumsy Nowego Jorku Fotofestiwal pokazuje zdjęcia. Część II. Zaklęty Krąg Diego Suarez Obiektyw z historią. Nasz Czytelnik na tropie bogatej przeszłości swojego sprzętu Kolorowy świat Imprerium Rosyjskiego sprzed stu lat Fotografowanie w czasach, gdy za posiadanie aparatu groziła śmierć Jumpology - filozofia fotografii skoku według Philippa Halsmana Co z tą fotografią dokumentalną? Rozwój polskiego dokumentu i reportażu Co z tą fotografią dokumentalną? Problemy fotoreportażu [cz. 6] Co z tą fotografią dokumentalną? Dokument fotograficzny na świecie. Ulotne chwile [cz.5] Co z tą fotografią dokumentalną? Dokument fotograficzny na świecie. Początki reportażu i fotografii prasowej [cz. 4] Co z tą fotografią dokumentalną? Dokument fotograficzny na świecie. Fotografia i propaganda [cz. 3]